Scrum Vs Agile Vs Kanban: Що Обрати? Epam Campus

※アフィリエイト広告を利用しています

  • 2023-3-7
  • Scrum Vs Agile Vs Kanban: Що Обрати? Epam Campus はコメントを受け付けていません

Read more about основні поняття в Scrum here.

Методологія Scrum основні принципи

Наприклад, для малого бізнесу важливо зосередитися на простоті та гнучкості. Такі підприємства зазвичай мають менше ресурсів і персоналу, тому важливо, щоб методологія була легкою і простою в застосуванні. Може бути корисно почати з базового фреймворку Agile, такого як Scrum, а потім адаптувати його за потреби відповідно до конкретних потреб бізнесу. Також важливо залучити до процесу всіх членів команди та заохочувати відкриту комунікацію і співпрацю. Agile – це широкий термін, який може стосуватися будь-якої методології управління проєктами, що використовує ітеративний та гнучкий підхід. Scrum – це особливий тип гнучкої розробки, який фокусується на коротких, обмежених у часі спринтах.

Повага до людей, а не до процесів, дозволяє краще реагувати на зміни чи вимоги. Таким чином, команди заохочуються до більш ефективної комунікації. В результаті вони відчувають себе більш залученими. Краще реагують на складні ситуації та працюють більш згуртовано. Для цього компанія створила різні команди, щоб простіше керувати процесами, покращити комунікацію.

Методологія Scrum основні принципи

Зазвичай, це близько 10 осіб, залучених до однієї справи. Вони налаштовані на загальний результат і прагнуть однієї цілі. Етапи прийнято називати спринтами, кожен з яких містить набір операцій і строки їх реалізації.

В її основі лежить постійне навчання та адаптація до мінливих факторів. Згідно зі Scrum, команда не знає всього на початку проекту, але розвиватиметься, вивчаючи уроки з досвіду. У структурі Scrum закладена та свобода, з якою команди пристосовуються до змінних умов та вимог користувачів. Робочий процес передбачає зміну пріоритетів та короткі цикли релізу, що сприяє постійному навчанню та вдосконаленню команди. Структурованість не заважає методології Scrum бути гнучкою.

Кожен раз ми враховуємо потреби, про які повідомляють наші клієнти. Ми домовляємося про принципи співпраці на самому початку проекту. Інтереси клієнта забезпечуються взаємно затвердженим контрактом на виконання. В українських компаніях методику Scrum практикують відносно нещодавно, тому іноді цим спеціалістам доручають завдання, які не належать до їх компетенцій.

  • В результаті вони відчувають себе більш залученими.
  • Команда оцінює обсяги роботи, щоб завершити заплановане протягом наступного спринту.
  • Таким чином значно підвищується ефективність праці.
  • Scrum — це ітеративний підхід Agile, який розбиває досить великий проєкт на кілька частин, тобто на простіші та зрозуміліші в управлінні завдання.

На початку спринта проводится “планування спринту” — нарада на 3-4 години, де обговорюються головні завдання, які будуть виконуватися протягом спринта. В кінці спринта проводиться “демо” — демонстрація результатів роботи команд за цей спринт. У eVolpe Scrum набуває форми, яку ми напрацювали протягом десяти років досвіду впровадження проектів.

Для оцінки обсягу робіт в спринті може бути використана попередня оцінка, яка вимірюється в очках у історії. Кінцевий результат кожного Sprint -а повинна бути версія продукту представлена замовнику. Наприклад, замовник відображає 7 задач, а команда зможе зробити тільки 5. Значить 2 зайві задачі підуть у наступний спринт.

Kanban не має вираженої структури та постійно змінюється, але надає чітке уявлення про те, що кожен член команди зараз робить. Спираючись на ці принципи, і було створено гнучкі методології розробки ПЗ. Фактично, до Agile методологій розробки програмного забезпечення відносяться також Scrum та Kanban. Завдяки розбивці проєкту на малі задачі (їх іще називають історіями користувачів User Stories), легко визначити найважливіші. Пріоритетність – основа методу Аgile, що дозволяє фокусувати увагу на спринті, його меті чи визначеному результаті.

Під час обговорення айтівці та експерти сформулювали цілий трактат, який визначав основні цінності та принципи Agile. Методології для програмного забезпечення почали з’являтися ще в 1950-х роках. Це відбувалося в рамках розвитку комп’ютерної науки та технологій. Один з перших визначних моментів – створення моделі життєвого циклу програмного забезпечення. У далеких роках провідні айтівці намагалися покласти початок розвитку сучасних методологій. Основні методології Agile включають Scrum, Kanban, XP (eXtreme Programming) та інші.

Навпаки, потрібно впроваджувати зміни до вже наявної системи. 🚀 Онлайн курси доступні всім охочим, і ми надаємо 7-денний тестовий період. Якщо вам знадобиться додаткова підготовка, наші Start Course допоможуть вам закрити цю прогалину. Якщо Ви не знаєте, що вибрати, що більше підійде конкретно під Ваш запит, залиште свої контакти у формі, наш менеджер зв’яжеться та проконсультує з будь-яких питань. Успіх Spotify пояснюється тим, що він фокусується на своїх працівниках. Спочатку компанія використовувала фреймворк Agile Scrum, який вона запровадила у 2012 році.

Чому ми маємо так багато моделей для управління проєктами? І чому не можна разом обрати для використання єдину ідеальну універсальну модель? Product Owner (власник продукту) Scrum майстер і Scrum Team (команда розробників).

Якщо замовнику така обставина не подобається, він може підвищити їх пріоритет, тоді інші завдання будуть вилучені зі спринту, а ці 2 завдання посядуть їх місце. Крім того, скрам-мастер може розбити деякі завдання на більш дрібніші, надати їм пріоритети на свій розсуд, щоб замовник залишився задоволеним. Scrum ban це модель розробки програмного забезпечення, заснована на Scrum і Kanban. Він спеціально розроблений для проекту, який вимагає частого обслуговування, має несподівані історії користувачів та помилки програмування.

Відповідальність за реалізацію проєкту – колегіальна. Саме тому рішення за цією методологією приймають колективно. Ніхто не може натиснути і змусити прийняти інше рішення, якщо команда впевнена, що зупинилася на правильному. Вибір залежить тільки від потреб команди та проєкту.

І хоча обидва методи передбачають поступовий підхід до реалізації продукту, вони також мають свої відмінності. Scrum — це конкретна інструкція для тих, кому потрібно отримати результати якомога швидше. Agile, у свою чергу, більше підходить для невеликих команд, що хочуть зосередитись на простоті. Кожен спринт має наблизити продукт до кінцевого очікуваного результату, і зазвичай він триває від 2 до 4 тижнів. На початку кожного спринту команда проводить зустріч з планування спринту.

Мета полягала в тому, щоб створити автономну структуру, керовану людьми, підкреслюючи важливість культури та мережі всередині робочої сили. Velocity — це середня кількість очок за останні 3-4 спринту. Швидкість команди використовується, щоб допомогти передбачити, коли будуть доставлені елементи беклогу і коли буде завершений проект. Ідеальна довжина одного спринту складає від 1 до four тижнів, при цьому найчастіше використовується 2-тижневий спринт. Burn Down Charts Записані діаграми забезпечують доказ того, що проект на ходу чи ні. Графіки згоряння та випалювання є графіки, які використовуються для відстеження ходу проекту.

Методологія Scrum основні принципи

Ця стаття вплинула на розвиток багатьох концепцій, які дали початок тому, що ми зараз називаємо Scrum. Скрам-майстер виступає фасилітатором роботи скрам-команди. Скрам-майстер допомагає власнику продукту і розробникам виконувати роботу без перешкод і відволікаючих факторів. Уся комунікація людей з-поза команди з командою розробки відбувається через скрам-майстра.

Мітинг потрібен, якщо назріла необхідність провести мозковий штурм, обговорити тему або синхронізуватись. Якщо ж керівник просто хоче донести до команди інформацію — ефективніше буде відправити її електронним листом. Якщо потрібен зворотній зв’язок — можна провести електронне опитування.

У команді, що реалізує проєкт за допомогою скрам-методології, обов’язково має бути скрам-майстер. Головна роль цієї людини – слідкувати за процесом роботи, внутрішнім життям команди, мотивувати людей, долати перепони на шляху досягнення командних цілей. Методології, хоч і створені на одній основі, досить різні. Scrum більш структурований та має чіткі терміни виконання задач.

У складних і об’ємних проєктах можливе доповнення стовпцями з іншими статусами завдань. Наприклад, такий варіант часто використовують, коли необхідно провести проміжне тестування. Деякі менеджери також виводять в окрему колонку таски, які пов’язані зі щоденними повторюваними діями на кшталт перевірки запитів від клієнтів. Agile – це набір принципів розробки програмного забезпечення, який акцентує увагу на гнучкості та взаємодії учасників процесу. Він відіграє найважливішу роль у зв’язку із замовником і користувачем.

Копірайтер-маркетолог з технічною освітою, досвідом у продажах та маркетингу. Завжди в пошуках найкращих рішень для досягнення поставленої мети. Вважає, що створення текстів — це симбіоз мистецтва та науки. У цій статті ми зібрали найбільш популярні IT-професії, в яких жінки вже сьогодні досягають успіху.

Scrum – кращий вибір для проєктів, які потрібно завершити швидко. Це пов’язано з тим, що спринти з обмеженим лімітом часу змушують команду розробників зосередитися на завершенні роботи згідно з дедлайном. Тож обговоримо деякі з них, які варто знати новачку в ІТ. Ключові складові Agile – високий ступінь самоорганізації та активна участь кожного члена команди. І якщо для вас це звучить просто, для когось може стати справжнім викликом.

ページ上部へ戻る